Historie KOHLMAN & HAŠEK, a.s.

1996

Začínáme podnikat ve vnitrostátní dopravě, ve vozovém parku máme dvě Avie.

1998

Rozšiřujeme vozový park na 5 vozidel; začínáme jezdit mezinárodní dopravu.

2000

K nově nakoupeným skříňovým vozům přibyly díky zahájení spolupráce se stěhovací společností Interdean vleky a tandemové přívěsy. Přepravujeme náklady po celé Evropě včetně Ruska, naší specializací je mezinárodní stěhování. Všechna vozidla jsme připojili na satelitní komunikační systém.

2005

Měníme právní formu podnikání ze sdružení fyzických osob na akciovou společnost Kohlman & Hašek. Kupujeme více tahačů s plachtovými meganávěsy. Začíná naše specializace na přepravy mezi ČR a Velkou Británií.

2006

Kupujeme chladírenské návěsy pro přepravy rychle zkazitelného zboží určeného na trasy ČR - E, I.

2007

Rozšiřujeme a omlazujeme vozový park nákupem nových tahačů Volvo FH13 s motory emisní třídy EURO 5.

2008

Přibývají nám do flotily další tahače Volvo FH13. Prohlubujeme dlouhodobou spolupráci s našimi zákazníky na trasách mezi ČR a Velkou Británií, většina našich vozů je nasazena právě na této trase. Začínáme vykupovat a dovážet do ČR osobní vozy z anglických pojišťoven pro jejich další využití jako zdroje náhradních dílů.

2009

Soustředíme se na zvyšování kvality přeprav a odbornou připravenost řidičů spojenou s hospodárným provozem vozidel a ekonomikou jízdy. Cítíme, že to je recept na méně trnitý průchod ekonomickou krizí.

2011

Novinka - kupujeme tahače s dvoupodlažními návěsy pro spuštění projektu sběrné služby mezi ČR a Velkou Británií. Připravujeme zázemí pro sběrnou službu. Spouštíme projekt sběrné služby na trase ČR – Velká Británie.

2012 - 2014

rozšiřujeme klientskou základnu pro sběrnou službu ČR - Velká Británie a ČR - Španělsko
rozšíření firemní flotily o nové tahače s emisní normou EURO 6 a nákup dalších dvoupodlažních plachtových a skříňových /frigo/ návěsů

Sběrná služba - Anglie

 
Provozujeme sběrnou službu (SBS) mezi Českou republikou a Velkou Británií. Přepravujeme zásilky od 500 kg do 24 tun.

Novinky

nové tahače na trasy ČR-GB-ČR

21.06.2018 17:02
začátkem roku jsme převzali tři nové tahače v provedení low deck, které jsou nasazeny na trasy ČR-GB-ČR  

vůz s pravostranným řízením na českých spz ?? ANO...:-)

21.06.2018 11:31
Podle nařízení Evropského parlamentu, je nově v členských zemích EU možné legálně přihlásit novější vozidlo /ne všechny typy vozidel /s pravostranným řízením. Pro naše zákazníky tuto službu vyřizujeme včetně vyjímky pro volant na pravé straně

další nástrahy při koupi vozu v GB

21.06.2018 11:15
...v poslední době jsme se opakovaně setkali se žádostí našich zákazníků o dovoz vozu či rypadla, které "výhodně" zakoupili v GB. Již z přiložených fotek bylo zřejmé, že se jedná o podvod. Vůz byl nafocen na ulici jak z venku, tak i zevnitř, avšak interier vozu byl focen pouze přes sklo zvenčí ......